JA JESTEM

Służba JA JESTEM Od ponad sześciu lat działa przy 2 wspólnotach w Warszawie i w Jeleniej Górze Kościoła Bożego w Chrystusie. Zajmuje się uzdrowieniem wewnętrznym i uwolnieniem spod opresji, czyli poradnictwem i rozeznaniem duchowym skierowanym do osób będących na jakimś rozdrożu w życiu. Służba ta, jest oparta o zintegrowane podejście do uzdrowienia wewnętrznego, doświadczenie związane z rozeznaniem duchowym, modlitwą o uwolnienie i psychoterapią chrześcijańską. Zajmuje się także równolegle pomocą poradniczą i psychoterapeutyczną.

 

Rozwijając temat:
Wielu z nas doświadcza w swoim życiu trudnych a nawet traumatycznych przeżyć, które na zawsze zmieniają nasze życie.

Jeśli spotykają nas kiedy jesteśmy dziećmi, mogą znacznie wykrzywić nasz sposób pojmowania rzeczywistości. Spowodować, że uważamy za dopuszczalne zachowania, które przez ogół społeczeństwa uważane są za niewłaściwe.

Jeśli nasze traumatyczne doświadczenia odbywają się w życiu dorosłym, to mniej więcej jesteśmy w stanie je przejść.

Każdy ma jednak swój poziom wytrzymałości – mniejszy lub większy. Z reguły jednak przeliczamy się co do własnej wytrzymałości i nasze emocje doznają uszczerbku, są zagłuszane, torpedowane, zamrażane i to przez nas samych, by tylko powrócić do stanu spokoju.

Uzyskujemy więc pozorny stan równowagi emocjonalnej, który może ulec zdruzgotaniu po kilku kolejnych wydarzeniach wcale nie będących szczegółnie traumatycznymi.

Dlaczego? Prawdopodobnie mamy dużo trudnych doświadczeń, takich jak odrzucenie, zdrada, wykorzystanie, które nie są domknięte.

Zrobiliśmy coś na skróty, pamiętając o przebaczeniu, ale być może zapomnieliśmy o pokucie. Nie wynikało to jednak ze złych motywacji a z ciężaru, jaki niosła ta trudna sytuacja i presji, jaka jej towarzyszyła, której nie byliśmy już w stanie dłużej znieść.

www.jajestem.org