Regulamin

WSTĘP
Zamówienia przyjmowane są poprzez:
stronę internetową – www.victory.org.pl/wydawnictwo. Każde złożone zamówienie potwierdzone jest podsumowaniem wysłanym na adres e-mail podany podczas rejestracji.
listem na adres:
Wydawnictwo Drzewo Oliwne
ul. Klonowica 7/2
58-500  Jelenia Góra
e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


1. Zmiany w zamówieniu (rezygnacja z zamówienia, zmniejszenie, zwiększenie ilości, itp.) mogą być dokonane pocztą elektroniczną – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
2. Klient ma prawo do odstąpienia od umowy (zrezygnować z zamówienia) tylko do momentu wysłania książek przez księgarnię. W terminie późniejszym (po wysłaniu książek) klient ma prawo do zwrotu zakupionych pozycji na warunkach opisanych w regulaminie.
3. W przypadku wystąpienia okoliczności uniemożliwiających całkowicie lub czasowo realizację złożonego zamówienia, księgarnia zastrzega sobie prawo do odstąpienia od realizacji zamówienia, a o zaistniałej sytuacji zobowiązuje się niezwłocznie powiadomić zamawiającego.
4. Z oferty księgarni może skorzystać każdy, kto ukończył 18 lat oraz posiada zdolność do czynności prawnych.
5. Należność za zamówiony towar Klient reguluje przy odbiorze lub przelewem (przedpłata).
6. W przypadku firm lub instytucji należy podać nr NIP oraz inne dane potrzebne do wystawienia rachunku. Na wszystkie zakupy wystawiane dowody sprzedaży lub WZ.
7. Opisy książek i innych pozycji:
Opisy książek i innych pozycji pochodzą z okładki książki, informacji lub noty wydawcy lub na podstawie innych ogólnie dostępnych informacji. Opisy, jak również ich kompilacja wykonane są w dobrej wierze, z zamiarem dostarczenia potencjalnemu nabywcy możliwie najrzetelniejszej informacji o książce.
8. Prezentowane na witrynie http://victory.org.pl/wydawnictwo  treści takie jak noty bibliograficzne, opisy pozycji, skany okładek, spisy treści, oraz wszelkie inne treści i autorskie rozwiązania są zastrzeżone i nie mogą być kopiowane, ani w żaden inny sposób przetwarzane. W razie potrzeby uzyskania not bibliograficznych, opisu pozycji, skanów okładek należy się zwrócić bezpośrednio do Wydawnictwa.

PŁATNOŚĆ
1. Gotówka (płatność przy odbiorze)
W przypadku płatności przy odbiorze, należność gotówką reguluje się po dostarczeniu towaru.
2. Przedpłata
Klienci dokonujący przedpłaty:
- Należność za zamówienie internetowe należy uregulować przelewem na konto
KBWCH Jelenia Góra 58-500  ul.Klonowica 7/2
Rach:  35 1090 1997 0000 0005 2800 2380
- Na poleceniu przelewu (lub blankiecie pocztowym) należy podać numer zamówienia
- Zamówienie zostaje skierowane do realizacji w momencie pojawienia się wpłaty na koncie.
3. Hurtownie i księgarnie zamawiające większą ilość książek ceny uzgadniane są indywidualnie, w zależności od umowy ustalonej z daną instytucją.

BEZPIECZEŃSTWO
Ochrona danych osobowych
1. Dane osobowe, które otrzymujemy od Państwa, są chronione w sposób niezawodny i zabezpieczony przed każdą awarią. Dane są dostępne wyłącznie dla osób zajmujących się administracją i realizacją zamówień oraz są zabezpieczone przed, dostępem osób nieupoważnionych. Twoje daną są wykorzystywane wyłącznie do realizacji zamówień, do informowania Cię o promocjach handlowych i nowościach.
2. Jako użytkownik możesz w każdej chwili dokonać aktualizacji i zmiany swoich danych osobowych.


ZASADY WYSYŁKI
1. Towar jest wysyłany do Klienta w ciągu maksymalnie 7 dni od momentu potwierdzenia zamówienia lub momentu wpłynięcia pieniędzy na nasze konto (w przypadku przedpłaty) i jest dostarczany według wskazań klienta. Zasadniczo, gdy towar jest dostępny w magazynie, wysyłka następuje w następnym dniu roboczym do godziny 14.00. Przesyłki nie są realizowane w soboty i niedziele.
2. Przesyłki priorytetowe są realizowane tego samego dnia roboczego (przy złożeniu do godz. 13.00) lub następnego dnia roboczego rano.
3. Wszystkie zamówione produkty w naszym sklepie wysyłamy za pośrednictwem Poczty Polskiej S.A. (www.poczta-polska.pl) lub firmy kurierskiej .
4. Czas oczekiwania na przesyłkę waha się od 2 do 5 dni roboczych. Dostawcę wybiera się w momencie składania zamówienia.
5. Paczki wysyłamy za pobraniem lub bez w zależności od wybranej formy płatności. Klient płaci należną kwotę powiększoną o koszt wysyłki.Paczki dostarczane są pod wskazany adres. Jeżeli pracownik Poczty Polskiej nie zastanie pod nim osoby upoważnionej do odbioru przesyłki zostawia zawiadomienie i należy się po nią zgłosić w ciągu 14 dni do Urzędu Pocztowego w celu jej odebrania.
6. Jeżeli klient zamówił kilka pozycji, spośród których w magazynie księgarni brak jakiejkolwiek z pozycji, zastosowana zostanie następująca procedura:
- skontaktujemy się e-mailowo w sprawie dalszych ustaleń
- wysyłane zostaną pozycje, które są na stanie magazynowym,
- klient otrzymuje przesyłkę i płaci za wszystkie zamówione pozycje (jeśli wybrał jako formę płatności pobranie pocztowe).


KOSZTY ZWIĄZANE Z WYSYŁKĄ
1. Wysyłki krajowe
Paczki do 2 kg wysyłamy Pocztą Polską wg cennika:
http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,krajowy_przesylka_listowa_nierejestrowana.html7
Natomiast przesyłki powyżej 2 kg wysyłamy za pomocą portalu Sendit.pl wg podanej przez nich oferty i cennika:
http://sendit.pl/oferta
2. Wysyłka za granicę
Wysyłka za granicę po wcześniejszym uzgodnieniu i opłaceniu z góry (przelewem lub kartą kredytową). Koszty przesyłki zgodnie z cennikiem Poczty Polskiej lub firmy kurierskiej.


REKLAMACJE
1. Wszystkie sprzedawane przez księgarnię towary objęte są gwarancją wydawcy/producenta. W przypadku wykrycia wad technicznych, bądź uszkodzeń powstałych podczas dostawy, towar należy odesłać do księgarni na adres podany w zakładce Kontakt, wraz z dołączonym dowodem zakupu i opisem przyczyny zwrotu. Towar zostanie wymieniony na wolny od wad, a w przypadku, gdy nie będzie to możliwe (wyczerpanie nakładu, itp.) zwrócimy pieniądze lub zaoferujemy inny dostępny towar. Koszt ponownego przesłania towaru pokrywa sklep.
2. W przypadku, gdy opakowanie nosi znamiona uszkodzenia lub prób otwarcia należy w obecności spedytora lub listonosza (na poczcie) spisać protokół szkody i odmówić przyjęcia towaru.
3. W przypadku nieuzasadnionej reklamacji lub uszkodzenia towaru z winy użytkownika, wszelkie koszty ponosi Klient.


ZWROTY
1. W celu dokonania zwrotu niezbędne jest skontaktowanie się z naszym działem obsługi klienta pod emial: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
2. Na podstawie ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny art.2 ust.1 Klient może zrezygnować z zakupionego towaru w terminie 10 dni od daty otrzymania przesyłki, pod warunkiem, że produkt jest nienaruszony/nieuszkodzony, książki bez śladów czytania, płyty CD i DVD w fabrycznym opakowaniu.
3. Zwracany towar należy odesłać wraz z dowodem zakupu na adres podany w zakładce Kontakt. Pieniądze za zwrócone produkty zostaną przelane w ciągu 14 dni na konto bankowe Klienta. Koszt wysyłki i odesłania towaru nie podlega zwrotowi.


UPUSTY
Istnieje możliwość uzyskania cen hurtowych - do uzgodnienia z klientem indywidualnie.


POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za zakupy dokonywane przez osoby trzecie wykorzystujące ID oraz hasło klienta.
2. Dane klientów sklepu będą wykorzystywane tylko do realizacji zamówień i prowadzenia statystyk oraz informowaniu o nowych pozycjach lub promocjach. Będą przechowywane w sposób uniemożliwiający dostęp osobom trzecim zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, Dz. U nr 133 poz. 883.
3. Oferta ważna na terenie Polski. Przesyłki zagraniczne są wysyłane dopiero po uregulowaniu (przelew na konto lub karta płatnicza) wartości zamówienia i kosztów wysyłki. Powyższe należy uzgodnić indywidualnie przed realizacją zamówienia Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
4. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z Wydawnictwem „Drzewo Oliwne” Jelenia Góra ul.Klonowica 7/2 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.